W rytmie zumby

Słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku w okresie luty – kwiecień realizowali projekt „Jest zumba! Jest impreza w kolorze gold”, na który otrzymali dofinansowanie w wysokości 300 zł ze środków Gminy Gniew w konkursie mini-grantów. W ramach projektu na hali sportowej w Gniewie odbywały się zajęcia taneczne, w których uczestniczyło ok. 25 osób, wyposażonych w akcesoria charakterystyczne dla zumby, m.in. bransolety z dzwoneczkami. Gniewscy sympatycy zumby otrzymali także płyty CD z muzyką oraz układami tanecznymi zumby gold. Podsumowaniem projektu był rodzinny wyjazd integracyjny w dniach 25-26 kwiecień b.r. do Ośrodka Rehabilitacyjno – Rekreacyjnym „Dobry Brat” w Osieku. Wyjazd zorganizowała pni Ania Biernat, nasza instruktorka zumby ze starogardzkiej szkoły tańca Esta Fiesta. Bardzo dziękujemy, pani Aniu. Uczestniczyli w nim również słuchacze Uniwersytetu III Wieku ze Starogardu Gdańskiego.

Po przyjeździe do ośrodka każdy z uczestników otrzymał indywidualny harmonogram zajęć. Zgodnie z nim, w sobotę odbyły się warsztaty zumby gold. Wszyscy tańczyli w super koszulkach z emblematami zumby. Były to prezenty od szkoły tańca Esta Fiesta. Kolejne podziękowania, pani Aniu.

A wieczorem rozpoczęła się zabawa z zespołem „Miraż”. Było wspaniale, nikt się nie oszczędzał: ani panowie z zespołu, ani tańczący, ani pan Mundek, który został wodzirejem wieczoru i integrował słuchaczy obu uniwersytetów oraz organizatorów imprezy. Brawo, panie Mundku!

Następnego dnia, po śniadaniu można było skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej: groty solnej, jacuzzi, masaży relaksacyjnych, sauny. Ośrodek „Dobry Brat” leży w samym centrum Borów Tucholskich, więc korzystaliśmy także ze spacerów relaksacyjnych: czyste powietrze, spokój, śpiew ptaków – sama radość. Oczywiście, wszyscy też odwiedziliśmy zamkniętą za wysokim płotem posiadłość pana Wojciecha Cejrowskiego.

Wyjeżdżając z Osieka, umawialiśmy się już na następną taką imprezę, którą na pewno zaplanujemy, może na wczesną jesień z dodatkową atrakcją - grzybobraniem.

Chcielibyśmy bardzo podziękować firmie Inwest–Kom w Gniewie, która pokryła koszt dojazdu do ośrodka. Panie prezesie – gorące uściski od wszystkich słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do pana Jerzego Maliszewskiego, naszego fotografa i kronikarza, który uwiecznia wszystkie ważne wydarzenia, jakie mają miejsce na Gniewskim UTW.

A wszystkich zainteresowanych zapraszamy na zajęcia zumby gold. Pamiętajcie: każdy piątek, godz. 11,30, I piętro Gminnego Ośrodka Sportu.