Studenckie indeksy słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku.

24 czerwca w leśniczówce w Brodach Pomorskich odbyła się uroczystość zakończenia I roku studiów w Gniewskim UTW. Wszyscy studenci z powodzeniem zaliczyli wszystkie zajęcia i od października rozpoczynają trzeci semestr pracy nad podwyższeniem aktywności, sprawności fizycznej, pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Gratulujemy wytrwałości,

Podczas uroczystości zostały wręczone podziękowania partnerom, instytucjom wpierającym działalność Gniewskiego Uniwersytetu: Urzędowi Miasta i Gminy Gniew, Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, Gminnemu Ośrodkowi Sportu, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjlanych w Gniewie, spółce Inwest–Kom, Eko–Centrum Heliantus w Gniewie, Referatowi Promocji i Informacji, pracownikom Domu Pomocy Społecznej, Hotelowi na Wzgórzu, p. Aleksandrowi Cieszyńskiemu, p. Marioli Czwiklińskiej, p. Ani Biernat. W naszych działaniach znajdowaliśmy Państwa przychylność, gotowość pomocy, otwartość na współpracę przy realizacji rodzących się pomysły.

W uroczystości zakończenia I roku uczestniczyły także studentki Starogardzkiego Uniwersytetu III Wieku, z którymi spotkaliśmy się wcześniej w Osieku. Wspólnie tańczyliśmy zumbę, śpiewaliśmy wakacyjne piosenki, którym akompaniowała p. Bożena Brzezińska. Poczęstunek dla studentów i gości został przygotowany przez samych słuchaczy GUTW podczas warsztatów kulinarnych, które prowadził p. Dominik Diller w Hotelu na Wzgórzu. Parzybroda była wyśmienita, a surówki – palce lizać. Dziękujemy w tym miejscu państwu Piaskowskim, p. Zdzisi Szmyt, p. Hani Lasce, p. Ewie Dunajskiej za pomoc w organizacji poczęstunku. Chcemy bardzo podziękować też uniwersyteckiemu fotografowi – panu Jerzemu Maliszewskiemu, który zdjęciami, filmami dokumentował nasze każde wydarzenie.

Na zakończenie uroczystości z piosenka na ustach o polnej stokrotce, dziewczynie, co wiła wianki ruszyliśmy nad Wierzycę. Tu, w obecności towarzyskich krów, uczyniliśmy zadość tradycji i rzuciliśmy misternie uplecione wianki do wody, aby odpłynęły stare zmartwienia i kłopoty.

Słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, otrzymujecie bardzo ważne zadanie na wakacje. Spotykajcie się ze znajomymi, rodziną, wyjeżdżajcie na wczasy, wycieczki, relaksujcie się na działkach! Jednym słowem – odpoczywajcie, gdyż po wakacjach czekają na Was pasjonujące zajęcia II roku studiów. Do zobaczenia!