„W pełni aktywnego życia, w pełni sił” - kurs komputerowy

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku prowadzi bardzo ożywioną działalność. Codziennie praktycznie coś się dzieje. Uczestniczymy także w wydarzeniach organizowanych przez miasto czy inne instytucje. Istnieje więc potrzeba szybkiego komunikowania się bez ponoszenia zbędnych kosztów. Takie możliwości stwarza poczta elektroniczna.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku w lutym i marcu b.r. zorganizowaliśmy kurs komputerowy, będący częścią projektu „W pełni aktywnego życia, w pełni sił”, dofinansowanego przez Powiat Tczewski. Zajęcia z poczty elektronicznej odbywały się w pracowni Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego
w Gniewie. Bardzo dziękujemy Dyrekcji za nieodpłatne użyczenie pomieszczeń. Warsztaty prowadził pan Aleksander Cieszyński, który wprowadził nas także w tajniki prowadzenia strony internetowej. Na potrzeby słuchaczy Uniwersytetu została stworzona baza adresów
e-mail. Dzięki niej łatwiej i szybciej będziemy mogli komunikować się z sobą, przesyłać  ważne dla studentów GUTW wiadomości.

Uroczyste podsumowanie kursu komputerowego odbyło się w kawiarni „Marysieńka” na ulicy Piłsudskiego w Gniewie. Uczestnicy kursu otrzymali zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i przy kawie i serniczku wymieniali uwagi związane z napotykanymi podczas warsztatów problemami, obiecywali sobie, że będą korzystać z poczty elektronicznej.

Słuchacze  Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku serdecznie dziękują firmie Mikrostyk w Gniewie za finansowe wsparcie szkolenia, podwyższającego cyfrowe kompetencje seniorów.