W odwiedzinach u Pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku

12 maja b.r. w piękny, słoneczny dzień słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku pojechali na zaproszenie zaprzyjaźnionego uniwersytetu do Pelplina. Wspaniałą niespodzianką dla nas był spektakl poetycko – muzyczny przygotowany przez uczniów klas I-III ZKiW Nr 1 poświęcony Janowi Pawłowi II. Dzieci swoją recytacją, rapowaniem, pięknymi i mądrymi tekstami zachwyciły wszystkich. Dostarczyły nam ogromnych wzruszeń, radości oraz wspomnień związanych z postacią Papieża Polaka.

Kolejną częścią spotkania integracyjnego była wspólna zabawa w ogrodach Domu Pomocy Społecznej w Pelplinie. Nasze koleżanki i koledzy z PUTW przygotowały majówkowe pyszności: kiełbaski, krupnioki i jabłka z grilla, kociewską kartoflankę, ciasta. My również wzbogaciliśmy poczęstunek tradycyjnym szandarem, ciastami, owocami.

Gościem spotkania był ksiądz Ireneusz Smagliński. Relację i zdjęcia ze spotkania można obejrzeć na stronie http://www.radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/2206-spotkanie-studentow-seniorow-z-gniewa-i-pelplina

Na uczestników spotkania czekały wesołe konkursy, śpiewy i wspólne tańce. Pogoda dopisywała do końca, wszyscy bawili się wyśmienicie. Do zobaczenia w listopadzie na Dniu Życzliwości i Pozdrowień.