Dzień Kobiet 2017

Słuchaczki Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku są Irena Kwiatkowska w serialu „Czterdziestolatek” – żadnej pracy się nie boją, także i w ważne dla nas święto – Dzień Kobiet. I tak – spotkanie z tej okazji rozpoczęło się na poważnie – Walnym Zebraniem członków Stowarzyszenia, podczas którego przyjęto i zatwierdzono sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności gniewskiego uniwersytetu za 2016 r. oraz udzielono Zarządowi absolutorium. W poczet członków stowarzyszenia przyjęto 7 następnych słuchaczy. Na zajęcia GUTW uczęszcza obecnie 126 osób.

Panie otrzymały życzenia z nutką peerelowską, czyli wezwaniem do podjęcia zobowiązania o następującej treści:   W dniu 8 marca podejmujemy hasło współzawodnictwa we wszystkich dziedzinach swej pracy organizacyjnej,  jak werbowanie nowych członkiń,  2 razy w tygodniu gimnastykowanie się, wyjazdy na koncerty, do kina i teatru. Niech towarzyszy nam śpiew i taniec.  Jeśli nie możemy być już młode,  to bądźmy piękne!”. Panowie stanęli także na wysokości zadania – pan Gabryś częstował lizakami w kształcie serduszek, a życzenia złożył niezrównany pan Jurek. Druga część spotkania poświęcona była warsztatom „Tańce w kręgu”, które poprowadziła pani Ania Kaźmierczak z Bydgoszczy.

Był to niezapomniany, pełen wrażeń i sympatycznych wspomnień wieczór. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w jego przygotowaniu. Pozdrawiamy Hotel na Wzgórzu i dziękujemy za pięknie przystrojoną salę oraz smaczną zupę węgierską, państwu Piaskowskim za logistykę. Szczególne podziękowania dla pani Pauliny Raińskiej, która bardzo troszczyła się o nagłośnienie.