Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Gniewskim Uniwersytecie III Wieku.

2 października rozpoczęliśmy nowy 2017/2018 rok akademicki. Do południa było bardzo uroczyście i oficjalnie, po południu - integracyjne spotkanie uniwersytetów III wieku powiatu tczewskiego. O godz. 8,00 uczestniczyliśmy w mszy św. w naszym kościele parafialnym. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za modlitwę w intencji słuchaczy gniewskiego UTW. Oprawę muzyczną zapewnił nieoceniony Krystian Zimny. Wszystkich wzruszył piękny śpiew naszej koleżanki Krystyny Tamowicz. O godz. 10,00 na Zamku w Gniewie odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego, w której oprócz słuchaczy uczestniczyli zaproszeni goście: p. Krzysztof Lisiecki - dyrektor Zamek Gniew, p. Jadwiga Mielke - dyrektor PiMBP w Gniewie, p. Mieczysław Matysiak - dyrektor DPS w Gniewie, pani Mirosława Zwolicka - dyrektor BGŻ PNB Paribas w Gniewie, p. Kazimierz Marut oraz p. Teresa Brzozowska - przedstawiciel zaprzyjaźnionego Kołobrzeskiego Uniwersytetu III Wieku. Wykład inauguracyjny wygłosił niesamowity pan Dariusz Sikorski - mówca motywacyjny, człowiek z pasją i misją w myśleniu i działaniu. Jego wystąpienia wysłuchaliśmy z zapartym tchem. Dziękujemy panu K. Marutowi za zaproszenie pana Sikorskiego do Gniewu. Premierowy występ na uroczystości inauguracji nowego roku akademickiego miał chór uniwersytecki. Było pięknie, uroczyście, wzruszająco.