„Seniorzy mieszkańcom Ziemi Tczewskiej”

W sobotę, 21 października, w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie odbyła się I Powiatowa Spartakiada Seniorów pod hasłem „Seniorzy mieszkańcom Ziemi Tczewskiej”.

W zawodach wzięły udział trzy drużyny: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gniewie, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pelplinie i Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tczewie. Odbyło się siedem konkurencji sportowo-sprawnościowych, w których we wszystkich bezapelacyjnie zwyciężyli zawodnicy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gniewie. Drugie miejsce zajął Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jednak nie to było najważniejsze, bo głównym celem Spartakiady było upowszechnianie kultury fizycznej, popularyzacja sportu i integracja społeczna, propagowanie zdrowego stylu życia wśród osób 60+ oraz przeciwdziałanie zjawiskom wykluczenia osób starszych.

Spartakiada zakończyła się uroczystym wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród, które wręczali prezydent Mirosław Pobłocki i wiceprezydent Adam Urban, Tomasz Tobiański, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie i Andrzej Błaszkowski, dyrektor Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję skorzystać z podstawowych badań proponowanych na stoiskach medycznych. Imprezę uświetnili zespół taneczny Wiecznie Młodzi, pokaz tańca sportowego w wykonaniu Formacja Ebro i koncert Tczewskiej Formacji Szantowej.