VI Marsz Nordic Walking Studentów UTW

Końcówka tygodnia to czas bardzo atrakcyjny dla słuchaczy gniewskiego UTW. Dzień po Majówce z historią - w Brodach Pomorskich odbył się VI Marsz Nordic Walking Studentów UTW. Wzięli w udział nie tylko gniewianie, ale także mieszkańcy Morzeszczyna i Pelplina. Marsz to jedno z zadań projektu "Strefa aktywnego seniora", dofinansowanego przez Powiat Tczewski. Na terenie "Leśnej Polany" uczestników imprezy powitał pan Stanisław Marciniak - prezes koła łowieckiego "Kociewiak", zarządzającego tym terenem. Rozgrzewkę przed wymarszem w 5 - kilometrową trasę oraz instruktaż prawidłowego chodzenia z kijkami poprowadził dr Michał Kubiak z Uniwersytetu Gdańskiego. Nad bezpieczeństwem maszerujących czuwali dzielni druhowie i druhny z OSP Gniew. Opiekę medyczną oraz podstawowe badania profilaktyczne zapewnili pracownicy ZOZ Medical w Gniewie. Na trasie marszu nad rzeką Jonką - wielka niespodzianka. Miś Maciuś i wiewiórka Walentynka częstowali wszystkich soczkami i ciasteczkami. Przemarsz 5-kilometrowej trasy zajął nam ok. godziny. A potem - odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami, smakowaniu popularnej na Kociewiu parzybrody i na deser - morzeszczyński rogaliki i gniewska drożdżówka. Na zakończenie uczestnicy Marszu otrzymali certyfikaty oraz okolicznościowe przypinki.Bardzo dziękujemy osobom i instytucjom, bez pomocy których nie udałoby się zorganizować tej wspaniałej, integracyjnej imprezy. Szczególnie serdecznie dziękujemy panu S. Marciniak oraz panu M. Szmit za udostępnienie "Leśnej Polany", panu J. Jaskólskiemu za organizację transportu i aktywny udział w Marszu, Fundacji dla Gdańska i Pomorza za wspaniałego trenera - pana Michała Kubiaka (już teraz cieszymy się na spotkanie we wrześniu). Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z komendantem Tadeuszem Kordeckim za zapewnienie nam poczucia bezpieczeństwa, przejażdżkę samochodem bojowym i ... Misia Maciusia. Dziękujemy pani Marioli i Marii z Medical w Gniewie za pełna poświęcenia pracę i gotowość przeprowadzenia podstawowych badań dla blisko 70 uczestników Marszu. Naszemu koledze, Jurkowi Maliszewskiemu dziękujemy za nagłośnienie i zdjęcia, a koleżankom kucharkom i kelnerkom: Halince, Hani, Celinie, Ewie, Czesi, Mundkowi za nakarmienie całej gromady uczestników Marszu. Opiekę medialną nad przedsięwzięciem objęły "Nowiny Gniewskie" w osobie pani Patrycji, której dziękujemy także za wiewiórkę Walentynkę oraz piękne zdjęcia, które obejrzycie we wcześniejszym poście.